Legendia – czy warto się wybrać?

Podobno raz już tu byłam, ale miałam tyle lat, że nie mam prawa pamiętać. Na szczęście zbliżający się dzień dziecka pozwolił mi jeszcze raz, tym razem już świadomie, powrócić do Śląskiego Wesołego Miasteczka… przepraszam do Legendii.

Legendia – czy to dobra nazwa?

Rodzinna wycieczka, bo to najlepsza okazja, żeby wybrać się do tego miejsca. Nie mówię, że to rozrywka wyłącznie dla rodzin, bo poziom “trudności” atrakcji jest różnorodny.
Sama nazwa mnie nie zachwyca, wolałam już tą znaną każdemu Ślązakowi. Jednak zapewne legenda o Lechu będzie elementem atrakcji.

legendia wesołe miasteczko

Karuzele!

Jeszcze nie wszystkie atrakcje są otwarte (szkoda!), ale i tak przyznam, że świetnie się bawiłam. Głównie towarzyszyłam mojej 6letniej chrześnicy, więc karuzele dla najmłodszych poznałam wszystkie. Nie tylko ja, bo moja mama również! Udało nam się także skorzystać z atrakcji dla tych “większych” i było w tym wiele zabawy!

Legendia Wesołe MIASTECZKO 1
Z tych “ekstremalnych” skorzystałam tylko z jednej “Apollo” i po wyjściu, 10 minut, nie mogłam dojść do siebie… jednak nie był to dobry pomysł dla osoby z osobą lokomocyjną.

Poza karuzelami na dzieciaki czekają również inne atrakcje jak malowanie twarzy czy zabawy z animatorami.

Legendia – cena i bilety

Legendia Wesołe Miasteczko 4

Cena w Wesołym Miasteczku nigdy nie była niska, jednak biorąc pod uwagę, że jeszcze nie wszystkie atrakcje są otwarte do lipca, moim zdaniem powinna być delikatnie obniżona.

To, co mnie zdenerwowało to zakup biletów online. Jestem osobą, która kupuje przez internet prawie wszystko, bo jest to wygodne i szybkie. Tak samo miało być z biletami do Legendii, tym bardziej że chciałam kupić ich 6, więc cena była wysoka, a nie chciałam ze sobą zabierać tyle gotówki. Co więcej, przy zakupie online cena biletów jest niższa.

legendia czy warto sie wybrac

Nauczona doświadczeniem, kliknęłam kup online i niestety spotkała mnie niemiła niespodzianka. Nie mogłam kupić biletów dla całej rodziny. Myślałam, że to błąd, bo strona jest dość nowa i napisałam do informacji Legendii. Okazało się, że:

“zakup biletu jest możliwy po wcześniejszej rejestracji na stronie www.gopass.pl. Następnie, jeśli zamierza Pani kupić więcej niż jeden bilet należy w zakładce „powiązani użytkownicy” dodać osoby, którym również chce Pani zakupić bilet (wymagane jest podanie imienia, nazwiska oraz daty urodzenia każdej z tych osób). Z racji na to, iż karty GoPass są spersonalizowane, nieodzownym elementem rejestracji jest dodanie zdjęcia każdego z użytkowników.”

Szczerze, pierwszy raz spotkałam się z takim sposobem zakupów biletów. Na jednorazowe wejście, bo nie zamierzam więcej korzystać z kartty gopass, musiałabym podać tyle danych osobowych i jeszcze zdjęcie? Raczej nie. Dużym minusem Legendii jest dla mnie zakup biletów online.

Legendia i bezpieczeństwo

Po ostatnich wydarzeniach na świecie i kilku letniego doświadczenia w pracy przy eventach jestem bardzo wyczulona na bezpieczeństwo. Tym bardziej, jeśli wybieram się gdzieś z dziećmi.

I tutaj pojawił się duży minus. Przy wejściu naszym zadaniem jest wyłącznie przyłożenie biletu na wejście do bramki… to tyle ze środków bezpieczeństwa.

Nikt nie sprawdza naszych plecaków, tego co wnosimy ze sobą. Jak to mówią wolna amerykanka. Mam świadomość, że na szczęście w Polsce jeszcze nic złego się nie wydarzyło, ale nie wiemy, czy jakiś szaleniec nie znajdzie kiedyś się w środku Legendii.

Uważam, że środki bezpieczeństwa wymagają poprawy. Wiem, że jest monitorging, jednak zatrudnienie dodatkowych ochroniarzy, kontrola przy wejściu może, co prawda zwiększyć koszta parku i wydłużyć czas wejścia, ale przynajmniej każdy będzie czuł się bezpiecznie. Sam park zyskałby większy szacunek odwiedzjących.

Legendia – ogólne wrażenia

Legendia Wesołe Miasteczko 2

Nie licząc problemów z zakupem biletów i brakiem kontroli przy bramkach uważam, że Legendia to świetne miejsce na spędzenie weekendu. Ja bawiłam się tam 5 godzin, a nasze dzieciaki padały ze zmęczenia i nadmiaru emocji! Karuzele są różnorodne, także każdy znajdzie coś dla siebie.

Chętnie wybrałabym się jeszcze raz, jak już wszystkie atrakcje zostaną otwarte. Jeśli nie macie planów na weekend, albo chcecie komuś zrobić prezent warto wybrać się do Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Legendia Wesołe Miasteczko 3

Zobacz także:

  1. Neony w Katowicach
  2. Katowice nocą

Pozdrawiam,
Dagmara Gdala

Sorry, comments are closed for this post.