5 filmów, które musisz zobaczyć!

Mroźne wieczory sprzyjają wypadom do kina! Tym bardziej, że zbliża się weekend, a po nim poniedziałek — co oznacza, że w kinach studyjnych kupicie bilet za 10 zł! Jest to fajna promocja, z której warto skorzystać. A jeśli nie wiecie, co w tej chwili jest grane, to czas na małą podpowiedź. 5 filmów, które musisz zobaczyć! Zapraszam na sukiebktywny przegląd.

5 filmów, które musisz zobaczyć!

La La Land

Must have! Miałam okazję zobaczyć pokaz przed premierowy i jestem zachwycona. Cieszę się, że przypomniano stare hollywoodzkie kino. Do tego nigdy się nie spodziewałam, że Ryan Gosling tak świetnie tańczy i śpiewa! Polecam.

Ukryte piękno

Film, w którym pojawia się wiele znanych nazwisk. Występuje tutaj m.in. Will Smith, Keira Knightley, a także Edward Norton. „Ukryte piękno” jest opowieścią o emocjach, o tym co jest najważniejsze w życiu, o co trzeba walczyć i jak trudno jest nam pogodzić się ze stratą najbliższej osoby. Film ten wywołał niejedno wzruszenie, a także skłania ku refleksji. Koniecznie do zobaczenia.

Paterson

Wielu moich znajomych polecało mi ten film. Sama jeszcze nie miałam okazji go zobaczyć, ale pozwolę sobie zacytować opinię Ani: Fantastyczna historia, może wydawać Ci się na początku, że bohater wcale nie jest niezwykły, ale jest magiczny, a jego talent onieśmiela. Warto mieć marzenia i o nie walczyć. Więcej nie powiem, koniecznie trzeba pójść do kina i go zobaczyć”.

Dusigorsz

Komedia francuska, która jest piękną opowieścią miłości do.. pieniędzy! Głównym bohaterem filmu jest François, wiolonczelista, którego serce zajęte jest przez lokatę bankową… ale do czasu!

Powidoki

Ostatni film Andrzeja Wajdy, gdzie główną rolę odgrywa Bogusław Linda. „Powidoki” mówią o potrzebie wewnętrznej wolności. Z jednej strony film jest portretem antykomunistycznego buntownika, a z drugiej jest hołdem złożonym artyście przez artystę. Warto się wybrać i zobaczyć znowu Bogusława Lindę na dużym ekranie.

Mogłabym Wam podać jeszcze więcej propozycji, jednak najlepiej będzie, jeśli przejrzycie repertuary kin zarówno tych komercyjnych, jak i studyjnych i sami wybierzecie to co lubicie ogladać najbardziej.

Pozdrawiam,
Dagmara Gdala

Sorry, comments are closed for this post.