Katowice nocą!

Katowice rankiem każdy zna. Mija to miasto pędząc do pracy, bądź też pracuje w nim i zostaje na resztę dnia. Strefa Kultury, Stawowska, Muchowiec to miejsca wszystkim znane. Rankiem czy południem Katowice są głośne, ruchliwe, szybkie, gwarne, a nocą? Co się dzieje w tym mieście i jak ono wygląda gdy większość z Was wraca już do domu?

Katowice nocą – Strefa Kultury

Zacznijmy od tego miejsca, bo ono jest teraz znane i lubiane, a nawet możemy użyć słowa „modne”. Nocą… nocą Strefa Kultury wygląda jeszcze piękniej niż za dnia! Zobaczcie sami.

Ps: Polecam spacery alejkami właśnie wieczorami – jest tutaj naprawdę magicznie.

katowice nocą muzuem
zdj. ulmastyle

nospr nocą zielony dach nocąstrefa kultury nocą

Katowice nocą – Spodek

Trzeba przyznać, że wieczorem Spodek jeszcze bardziej przypomina ufo! Rozświetla Katowice, zaprasza i żegna wszystkich przyjeżdżających i odjeżdżających. W czasie ważnych uroczystości i wydarzeń światła, które go podświetlają zmieniają barwę. Moja ulubione to oczywiście te biało – czerwone.

katowice nocązdj. spodekkatowice.pl

spodek światła

Katowice nocą – Mariacka

Mariacka to najbardziej imprezowa strona Katowic. Jeśli mówimy o „życiu nocnym” to zdecydowanie ono odbywa się tutaj. Knajpy, dobre jedzenie, tańce i tego czego większość szuka, aby zrelaksować się pod dniu czy tygodniu pracy, zdecydowanie znajduje się tutaj.

4e97168334a19_ozdj. katowice.naszemiasto.pl

Katowice nocą mają różne barwy, jednak nadal nie tracą swojego uroku. A czy Wy macie swoje ulubione miejsce?

Zobacz jeszcze:

1. Śląskie zachody słońca

2. Palmiarnia w Gliwicach

3. Street art na Śląsku

Pozdrawiam,
Dagmara Gdala

Sorry, comments are closed for this post.