4 nowe miejsca w Katowicach, które musisz odwiedzić!

Katowiczanie stwarzają sobie genialną przestrzeń do życia! Nie uciekają stąd, a wręcz przeciwnie tworzą projekty, które sprawiają, że nasza codzienność jest coraz lepsza. Gdybym miała pisać Wam o nowych inicjatywach, które się tutaj “rodzą” pewnie nie odchodziłabym od komputera! Wierzcie mi – dzieje się! A co dokładnie?! Przedstawiam Wam 4 nowe miejscówki działające na ternie naszego miasta, które musicie odwiedzić.

Nowe miejsca w Katowicach, które musisz odwiedzić!

Lodowato!

Upały zaczęły nam doskwierać okropnie, a zapewne taki stan rzeczy utrzyma się przez większość lata. Sposobów na radzenie sobie z wysokimi temperaturami jest kilka. Jednym z nich jest odwiedzenie nowej lodziarni w Katowicach Lodowato, gdzie możecie kupić lody stworzone przez lodowych maniaków. Wyróżniają się one wyjątkową recepturą, a co ważne, lody tworzone są z naturalnych składników.

Jeśli nie wiecie gdzie znajduje się lodziarnia, to bez obawy, długa kolejka przed wejściem jest idealną wizytówką i rekomendacją tego miejsca!

lodowato katowicezdj. Lodowato

Nowe miejsca w Katowicach, które musisz odwiedzić!

Synergia

Jedna z moich ulubionych kawiarni, gdzie ostatnio spotykam się ze znajomymi. Co prawda miejsce to zostało otwarte już w tamtym roku, ale przeze mnie jest odkryte od niedawna. Bardzo dobra kawa, lemoniady i soki. Wystrój i nowoczesne podejście Synergii to zdecydowane plusy, na które trzeba zwrócić uwagę. Jeśli jeszcze nie byliście tam, koniecznie powinniście się wybrać.

co robić w Katowicachzdj. Synergia

Jednym minusem tego miejsca jest hałas, który towarzyszy nam gdy barmanki przygotowują soki, czy mielą kawę. Czasem żeby rozmawiać trzeba krzyczeć, bo dźwięki te nas zagłuszają.

Nowe miejsca w Katowicach, które musisz odwiedzić!

Wrotka Katowice

To byłoby moje ulubione miejsce na mapie miasta, gdyby nie fakt że moje kolano nie pozwala mi jeździć na wrotkach. Wrotka Katowice to pierwsze tego typu miejsce w Katowicach, gdzie możecie pojeździć na wrotkach, ewentualnie nauczyć się jak to robić, a przy okazji pobawić się w rytmie disco! W każdy wtorek czeka Was zabawa z DJ’em! Bez wątpienia jest to niesamowita przestrzeń – idealna na stworzenie urodzin, wypad ze znajomymi czy randkę.

ciekawe miejsca w katowicachzdj. Wrotka Katowice

Nowe miejsca w Katowicach, które musisz odwiedzić!

Pole do popisu!

Po wielkim “bum” na taniec, ostatnio panuje “bum” na jedzenie, przede wszystkim te zdrowe, i gotowanie. Jednak nie ma co się oszukiwać, nie każdy z nas jest drugim Wojciechem Amaro, a czasem już z czymś więcej niż jajecznica mamy problem.

pole do popisuzdj. Pole do popisu

Pole do popisu to odpowiedź na potrzeby tych co nie umieją gotować jak i miłośników tej pasji! W Polu odbywają się warsztaty kulinarne pod okiem doświadczonych szefów kuchni i pasjonatów gotowania! Przestrzeń studia jest w pełni wyposażona, a właściciele zapewniają nam wszystko czego potrzebujemy! Poza gotowaniem wyprawa do Pola to także szansa na poznanie nowych, ciekawych ludzi.

Przyznam, że jeszcze nie byłam, ale zamierzam wybrać się na jedne z warsztatów i napisać relację z tej wizyty!

To tylko kilka miejsc, które niedawno powstały w Katowicach, a warto zwrócić uwagę! Jeśli chcecie chętnie wybiorę się w inne miejscówki i napisze z nich relacje! Czekam na propozycje!

Pozdrawiam,
Dagmara Gdala

Wasze opinie

 1. Martini Cosmetics pisze:

  Dobrze wiedzieć że są tu takie miejsca:)

 2. Marcin Ceran pisze:

  Poza Lodowato polecam jeszcze Istne Lody Rzemieślnicze – bardzo dobra alternatywa i w moim odczuciu częściej pojawiają się smaki, które koniecznie muszę spróbować! :D

  • dagmara gdala pisze:

   Dzięki Marcin, jeszcze nie byłam, chętnie sprawdzę :)