Najlepsze blogi na Śląsku

Zapewne każdy z Was czyta blogi, jednak pewnie nie zawsze orientuje się skąd pochodzą ich autorzy! A szkoda, bo wielu świetnych blogerów to Ślązacy! Jak mówi znane przysłowie „cudze chwalicie, a swego nie znacie”! Czas to zmienić – przed Wami, moim zdaniem, najlepsze blogi na Śląsku, które warto śledzić!

Najlepsze blogi na Śląsku

Chop w kuchni!

To moje najnowsze odkrycie! Blog kulinarny, pisany przez faceta… po śląsku! Wow, cieszę się, że taki blog istnieje w sieci, a co więcej bierze udział w konkursie Blog Roku! Powodzenia! Czytam chopa, żeby sprawdzić na ile radzę sobie ze śląskim! Jeśli boicie się, że nie zrozumienie jego przepisów, to bez obawy – chop przygotowuje dla Was tłumaczenia!

CHOP

One Little Smile

Blog Pauliny z Tychów. Specjalistyczny i profesjonalny, te dwa słowa idealnie opisują One Little Smile. Na tym blogu znajdziecie wiele przydatnych rzeczy takich jak: wzory CV, tapety na każdy miesiąc, kartki okolicznościowe do wydruku czy wiele innych ciekawych linków, które możecie wykorzystać na własny użytek. Polecam – wejdziecie raz i będziecie odwiedzać go regularnie! 

ols

Gdziewyjechac.pl

Gdzie wyjechać, blog wędrownych motyli – miejsce pełne inspiracji! To nie jest tylko jeden z moich ulubionych śląskich blogów, ale generalnie blogów podróżniczych w Polsce. Ania i Marcin z Bytomia robią niesamowitą robotę! Opis z każdego ich wyjazdu to jakby przebycie z nimi krótkiej podróży. Blog ten jest także bardzo przydatny kiedy sami planujecie wakacje czy jakiś inny, krótki wyjazd! Od niedawna motyle coraz bardziej wkręcają się w wideo i robią to bardzo, ale to bardzo dobrze! 

bloo

Krótki poradnik jak ogarnąć życie

Blog Justyny, która pochodzi z Zabrza jest pełen szczerości i za to go cenię. Krótki poradnik jak ogarnąć życie otrzymał w tamtym roku nagrodę Blog Roku! Tytuł ten został przyznany słusznie, bo bardzo rzadko można znaleźć w sieci tak osobisty blog. Życie Justyny nie zawsze było usłane różami i nie boi się o tym pisać, za co należy jej się duży szacunek. Na szczęście autorce udało się w końcu ogarnąć życie i z tego bardzo się cieszę!

krok

Kołem się toczy!

Rudzianin, który w tamtym roku wydał książkę! Karol na swoim blogu opowiada o podróżach, ludziach których spotkał i kulturach innych krajów. Podróże przebywa z plecakiem na rowerze i samolotami i nie raz towarzyszył mu niezwykłe przygody. Poza bardzo obszernymi tekstami na blogu Karola, mocno wyróżniają się świetnej jakości zdjęcia! Każde zdjęcie to inna historia. Kołem się toczy jest także laureatem konkursu Blog Roku!

por

Kogoś ominęłam? Czekam na Wasze polecenia!

Pozdrawiam,
Dagmara Gdala

Wasze opinie

 1. Karolina pisze:

  Mój ulubiony z wymienionych przez Ciebie to Kołem się Toczy – odkąd go odkryłam, czytam regularnie.
  Regularnie czytam też dwa zupełnie się od siebie różniące blogi. Pierwszy to kulinarny http://gebawniebie.blogspot.com (czytam i oglądam, choć sama nie gotuję; no, udało mi się zrobić 3 razy ciasto marchewkowe dzięki Gębie!).
  Drugi to blog edukacyjny o zajęciach prowadzonych dla studentów kulturoznawstwa i uczniów różnych grup wiekowych: http://konwersatoriaofilmieikulturze.blogspot.com.
  Dodam też, że też bloguję ze Śląska :)

 2. O kurczę, teraz to wszyscy się będą bili o to by tu trafić. Dagmara- Śląski Jason Hunt :D

  Znam wszystkie wymienione blogi poza Chopem w kuchni. Przyda mi się, dzięki! :)