Koncerty w Katowicach i nie tylko! Gdzie można pójść posłuchać muzyki?

Było już o jedzeniu, spacerach, randkach, czas wspomnieć o muzyce! W końcu to Katowice zostały uznane przez UNESCO miastem muzyki, co jest dla nas wielkim powodem do dumy. To w naszym mieście odbywają się jedne z najpopularniejszych festiwali muzycznych – OFF Festival i Tauron Nowa Muzyka.

Festiwale te mają jednak swoje minusy! Odbywają się raz do roku w lecie. No właśnie i co dalej? Czy wiecie gdzie można posłuchać na Śląsku dobrej muzyki? Określenie „dobra” może nie było najtrafniejsze, bo ile osób, tyle różnych gustów, ale postanowiłam Wam przedstawić 5 najpopularniejszych miejsc, gdzie możecie udać się na koncert!

Koncerty w Katowicach i nie tylko! Gdzie można pójść posłuchać muzyki?

Koncerty w Katowicach  – NOSPR

Tego miejsca nie muszę chyba już nikomu przedstawiać, nikomu ze Śląska! Budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia został wybudowany przez Konior Studio i bardzo szybko zdobył sympatię Ślązaków. W tym miejscu możecie udać się na koncerty m.in. muzyki klasycznej, jazzowej, folkowej, muzyki dawnej. Ogromnym plusem NOSPR’u jest fakt, że dyrekcja jest otwarta na artystów, nie zamykając się w sztywnych ramach. Dowodem  na to jest koncert hip hopowy w towarzystwie orkiestry symfonicznej, który cieszył się ogromną popularnościom!

1

Koncerty w Katowicach  – Filharmonia Śląska

Mam wrażenie, że ostatnio została troszeczkę przyćmiona przez NOSPR, choć to ona pierwsza przyciągała do siebie fanów muzyki klasycznej, bo to ona tutaj króluje. Filharmonia Śląska od lat na swojej cenie gości najlepszych muzyków! To miejsce obejmuje muzykę niemal wszystkich epok, która zadowoli każdego melomana.

fs

zdj. fb Filharmonia Śląska

CK Wiatrak

Jeden z pierwszych klubów na Śląsku, w którym od zawsze gości dobra muzyka. Tutaj słowa „dobra: mogę użyć bez obawy, ponieważ różnorodność jaką spotkacie w Zabrzu jest ogromna – poczynawszy od ciężkiego rocka po reggae. To tutaj spotkacie muzyków, których zazwyczaj nie puszczają zbyt często polskie stacje radiowe czy telewizyjne, choć mają rzeszę swoich fanów! Osobiście dla mnie CK Wiatrak to okres koncertów za czasów LO! Sentymentalnie!

 dsc_7279-5507d38a13482

zdj. Przemysław Kokot

Koncerty w Katowicach  – MegaClub

Wracamy do Katowic, a dokładniej do jednego z najstarszych klubów w tym mieście! Działa już od 1993 roku, za co należy mu się szacunek, bo to wcale nie takie łatwe zadanie! W Mega posłuchacie różnorakiej muzyki, paleta stylistyczna jest bardzo szeroka. Najbliższych terminach możecie usłyszeć tam min. Donguralesko, Dawida Podsiadło czy Łąki Łan! Jak widzicie jest w czym wybierać!

maxresdefault

Knajpy!

Śląskie puby to także miejsce, gdzie możecie posłuchać bardziej kameralnych koncertów, recitali. A dokładniej w ………………………………?

To miejsce zostawiam dla Was! Do jakich śląskich knajp można się udać, aby posłuchać muzyki na żywo?

 

Pozdrawiam,
Dagmara Gdala

Wasze opinie

  1. Cześć Dagmara :) No cóż, w kwestii wyjść kulturalno-towarzyskich ja z racji mojego stanu rodzinnego nie udzielam się ostatnimi czasy zbyt często ale mam nadzieję, że szybko to się zmieni. Np. w najbliższą sobotę w Muzeum Śląskim będzie miało miejsce ciekawe wydarzenie, mianowicie projekcja odrestaurowanej kopii filmu „Pan Tadeusz” z 1928 roku z muzyką zespołu „Czerwie” na żywo. Co Ty na to? Fajna propozycja?

    • dagmara gdala pisze:

      Cześć Gosia! :) Świetna propozycja :)