Co robić zimą na Śląsku? Zobacz 5 propozycji!

Ostatnio moja przyjaciółka, która przyjechała na wakacje do Polski zapytała mnie – Dagmara co można robić zimną na Śląsku? I to właśnie pytanie zainspirowało mnie do stworzenia tego wpisu. Myślę, że przyda się wszystkim tym, którzy nie mają pomysłów i spędzają dni przed serialami.

Co robić zimą na Śląsku?  – lodowisko w Spodku

Propozycja dla aktywnych! Większość z Was nie wyobraża sobie zimy bez nart czy deski. Niestety w mieście korzystanie z takich atrakcji jest utrudnione, ale nie do końca. Alternatywą dla tych aktywności mogą być łyżwy! Spodek oferuje Wam fantastyczne lodowisko. Jest to także pomysł na świetną randkę.

1111212108106299221

zdj. wycieczkazdzieckiem.pl

Co robić zimą na Śląsku?  – Muzeum Śląskie

Jeśli wpadliście na pomysł spaceru, ale temperatura za oknem wynosi  -16 stopni, to wycieczka do Muzeum Śląskiego jest idealnym wyborem! Zimowe popołudnie w towarzystwie sztuki to idea na spędzenie kilku produktywnych i przyjemnych godzin. Na pewno nie będziecie się nudzić! A dlaczego warto udać się do Muzeum – przeczytacie w poprzednim wpisie!

aaa

Co robić zimą na Śląsku? – palmiarnia w Gliwicach

Opuszczamy Katowice i wybieramy się do pobliskich Gliwic, a dokładnie do Palmiarni! Jest to wymarzone miejsce do odpoczynku i relaksu w naturalnym środowisku. Podczas mroźniej zimy możemy podziwiać tutaj kanaryjskie palmy daktylowe, akwaria z żółwiami czy egzotyczne papugi! Na samą myśl temperatura wędruje powyżej zera!

23.02.2010 GLIWICE , PALMIARNIA . FOT. BARTLOMIEJ BARCZYK / AGENCJA GAZETA

zdj. Bartłomiej Barczyk 

Co robić zimą na Śląsku? – Muzem Zamkowe w Pszczynie

Wycieczka na weekend! Jeśli jesteście z Katowic, do Pszczyny bezpośrednio możecie się udać pociągiem. Muzeum Zamkowe w Pszczynie jest jednym z najpiękniejszych obiektów na Śląsku, które zdecydowanie należy zobaczyć! Same miasto, park, rynek są również niezwykle urocze. Odwiedziny w tym miejscu można także połączyć z wyprawą kulinarną, bo właśnie tutaj mieści się niesamowita Wieża Wodna!

12003412_881589605211052_3503157767995765032_n

zdj. Dariusz Domagała 

Co robić zimą na Śląsku?  – Kino!

Idealne na każdą pogodę i porę roku! Jeśli chcecie zostać w mieście i zrelaksować się, to miejsce jest wymarzone dla Was. Co więcej możecie zaoszczędzić trochę grosza w kieszeni i skorzystać z promocji „poniedziałek za dychę”. W kinach studyjnych: Rialto, Światowid i Centrum Sztuki Filmowej w każdy poniedziałek możecie zobaczyć filmy tylko za 10 zł! 

 IMG_8812

zdj. recoleta

A Wy jak spędzacie zimę w mieście? Czekam na pomysły!

Pozdrawiam,
Dagmara Gdala

Wasze opinie

  1. Szału niby ni ma, a jednak włącza mi się lokalny patriotyzm i cieszy mi się mordka, że jestem ze Śląska :)

  2. Aleksandra pisze:

    Na narty lub sanki jeśli tylko dopisuje też nie ma daleko. Górka na Środuli w Sosnowcu zaprasza.

  3. Przychodzi mi pomysł jeszcze na pójście na basen kryty, carling, kręgle, babskie zakupu,…