PLASTIC BONES – nowa marka na śląskim rynku

Śląsk pochłania nas całkowicie i to nie tylko moda i jej twórcy, to cały region. Oddychamy, żywimy i inspirujemy się nim. Każde wydarzenie, spotkanie, osoba sprawia, że jesteśmy pewne gdzie jest nasze miejsce na ziemi. I mamy wrażenie, że to nie tylko nasze odczucie, ale większej ilości osób, które się decyduje tu zostać i rozwijać swoje pasje. Napewno do jednych z nich należą Ola i Tomek z PLASTIC BONES. Kim są i co robią? Dowiedzcie się tego z naszej rozmowy!

ola i tomek

PLASTIC BONES 

SSL: Plastic bones – czym się zajmujecie i skąd pochodzicie?

Jesteśmy młodym duetem projektantów pochodzących z Gliwic. Od dawna każde z nas chciało założyć własną markę, ze względu na zamiłowanie do projektowania i mody. Kiedy się poznaliśmy, ja pracowałem nad biznesplanem małej firmy odzieżowej, a Ola robiła właśnie dyplom z Projektowania Ubioru na łódzkiej ASP. Po długiej wymianie zdań okazało się, że nasze wizje są do siebie bardzo podobne i postanowiliśmy połączyć siły. Startowaliśmy w Łodzi, jednak po ogarnięciu firmowych spraw, przenieśliśmy pracownię do rodzinnych Gliwic i tu teraz mieszkamy i tworzymy.

Skąd się wzięła nazwa marki? 

Nazwa PLASTIC BONES jest niejako odzwierciedleniem naszego stylu. Słowo PLASTIC, zawiera w sobie luz, dystans, oraz sentyment do wizualnego szaleństwa lat ’80/’90, natomiast BONES jest samo w sobie dość mroczne, co uspokaja całość i jednocześnie tworzy razem fajną całość.

Na Waszych ubraniach pojawią się bardzo odważne wzory,stąd pytanie do kogo kierowane są Wasze kolekcje?

Nasze ubrania kierowane są do świadomych estetycznie ludzi, znudzonych klasyczną modą uliczną powielającą zazwyczaj kilka schematów na sto sposobów. Jest to grupa ludzi którzy potrzebują ubrań zarówno wygodnych jak i oryginalnych. Naszą ideą jest, zatem tworzyć ubrania łączące proste i wygodne kroje ze ciekawymi wzorami i zestawieniami kolorystycznymi. Trzeba zaznaczyć, że chociaż osoby z naszej grupy docelowej stanowią większość naszych rzeczywistych odbiorców, to przekrój naszych klientów jest spory, co możemy zaobserwować osobiście podczas targów mody.

7

W jaki spoósb powstają ubrania, które projektujecie? Wszystko szyjecie sami?

Wszystko zaczyna się od zbierania inspiracji: mnóstwa zdjęć, obrazków i rysunków. Inspiruje nas tak naprawdę wszystko, co posiada kształt, wzór, kolor. Pomysły najpierw przenosimy na papier, później do programów graficznych. Sami robimy konstrukcje naszych ubrań, poszukujemy dobrych tkanin i dzianin, oraz tworzymy wzory, które kolejno trafiają na materiały w formie druku lub haftu. Większość produktów szyjemy sami, ale bywa i tak, że wspiera nas zaprzyjaźniona szwalnia.

Czy Śląsk i Ślązacy są gotowi na tak oryginalne wzory?

Pewnie nie wszyscy, ale mamy dobry odbiór. Mniej zdecydowani zaś zawsze mogą sięgnąć po bardziej zachowawcze warianty z naszej kolekcji lub łączyć je z klasycznymi modelami. Bo nie zawsze chodzi o to, by być zaprintowanym od stóp do głów.

Jak oceniacie modę na Śląsku? Jak ubierają się mieszkańcy naszego regionu?

Śląsk jest luźny, ale jednocześnie elegancki. Najczęściej pojawiają się szarości, czernie i odcienie bure, ludzie stawiają na stonowane i bezpieczne połączenia, z resztą tak jak w całej Polsce. Najwięcej eksperymentów i szaleństwa z modą obserwujemy wśród młodszej części Ślązaków. To oni najbardziej podążają za trendami, nie boją się połączeń kolorystycznych i deseni, ale nie kombinują za bardzo formami. Ogólnie jest coraz lepiej, a wyjątkowo wysoki poziom urbanizacji naszego regionu powinien sprzyjać rozwojowi mody.

Plany na przyszłość?

Chcielibyśmy ciągle rozwijać naszą markę. W zasadzie wciąż jesteśmy na starcie więc ciężko nam w tej chwili cokolwiek planować. Dużo pracujemy i staramy się robić wszystko, żeby zbudować sobie pozycję na rynku i zapoznać ludzi z naszą marką. Co do najbliższej przyszłości planujemy nową kolekcję, która już za kilka tygodni pojawi się w naszym sklepie internetowym.

9

5

zdj. PLASTIC BONES

Dziękuję za rozmowę,
Dagmara Gdala

 

Wasze opinie

  1. Aleksanda83 pisze:

    Muszę przyznać, że projekty Plastic Bones są naprawdę okazałe. Najbardziej podoba mi się ta sukienka https://www.showroom.pl/p/37342,plastic-bones-sukienka-pink-snails chociaż fajny jest ten płaszcz przeciwdeszczowy w mordki kotów! Mam nadzieję, że kolejne kolekcje też będą takie ciekawe!

  2. Orimonka pisze:

    Ooo, lubimy takie ubrania! Świetna marka, trzeba sobie zapisać ;)