Śląscy projektanci – OSTEMPLUJ SIĘ

Na Karolinę i Olę natknęłam się na świątecznym Jarmarku na Nikiszowcu. Jednak dopiero teraz mam Wam okazję je bliżej przedstawić. Dziewczyny to najlepsze przyjaciółki, które zaczęły swoją przygodę z modą już na studiach i do dziś nakręcają się wzajemnie pozytywną energią tworzenia.

Od zawsze chciały projektować, a kierunkiem przewodnim była architektura krajobrazu. Ich myśli biegną podobnym torem, a praca jest dla nich czystą przyjemnością! Nie dziwi więc nas fakt, że z tak wspaniałego teamu powstała marka OSTEMPLUJ SIĘ!

IMG_5080a

Skąd się wziął pomysł na szycie oraz na markę Ostempluj się i czemu akurat taka nazwa?

Pomysł na markę Ostempluj się przyszedł z dnia na dzień. Początkowo planowałam szyć tylko torebki. Jednak ciągle szukałam pomysłu na to, aby każda z nich była oryginalna oraz wyróżniała się na rynku młodych polskich marek. Miałam też kilka opcji nazwy marki ale żadna z nich nie miała tego “czegoś“. Pewnego wieczoru zrobiliśmy burzę mózgów ze znajomymi. Następnego ranka gdy się obudziłam, już wiedziałam -będę stemplować.

Nie czekając długo, zrobiłam stemple z ziemniaków i okazało się, że ten pomysł może zadziałać Jeśli chodzi o nazwę to pojawiła się automatycznie. Dookoła nas jest mnóstwo inspiracji, tak więc wzory stempli również naturalnie przychodziły do głowy. Następnie do całego projektu dołączyła Ola, która wniosła pomysł na szycie stemplowanych koszulek. W tym momencie ziemniaki zastępują profesjonalne stemple. Nasze produkty stemplujemy specjalnymi farbami do tkanin, a cały proces nanoszenia wzoru przeszedł wiele prób i został dopracowany do perfekcji.

Czym kierowałyście się podczas tworzenia waszej nowej kolekcji i co jest jej głównym motywem?

Tworząc nową kolekcję przede wszystkim skupiłyśmy się na tym, aby połączyć modny wygląd wraz ze swobodą użytkowania. Chciałyśmy stworzyć coś, w czym same będziemy się czuć dobrze. Rozbudowałyśmy także dostępną gamę kolorystyczną naszych ubrań. Główne motywy naszej kolekcji to prostota, wygoda, jakość.

Wymieńcie trzy skojarzenia związane ze Śląskiem.

Górnictwo, spodek katowicki, Park Śląski.

Co sądzicie o śląskich ulicach pod kątem mody?

Coraz więcej ludzi traktuję modę indywidualnie. Nie boją się wyrażać siebie i przełamywać modowe stereotypy i to jest piękne! Można również zauważyć większe przywiązanie do regionu. Młodzi ludzie chcą się utożsamiać z miejscem z którego pochodzą, dlatego coraz częściej zakładają koszulki ze śląskimi napisami, czy wzorami, Śląskie ulice stają się coraz bardziej odważne. Cieszy nas fakt, że ludzie doceniają oryginalność i nie boją się wyrażać siebie

Co chciałybyście zmienić? Czego brakuje Wam na Śląsku ( kultura, miasto, społeczeństwo)?

Trochę martwimy się o zabytki industrialne, nie wszystkie objęte są taką samą opieką. Są to budynki w których mogły by odbywać się różnego rodzaju eventy rozrywkowo- kulturalne. Jeśli chodzi o modę na śląskich ulicach, apelujemy więcej odwagi i dystansu do samego siebie!

 IMG_5133IMG_5091IMG_4705IMG_4770

Sama zakupiłam sobie świetną tunikę! :) POLECAM SERDECZNIE!

11117524_10203504963800493_89258934_n

Pozdrawiam Ania.

Wasze opinie

  1. Marzena pisze:

    Od razu widać, że firma produkuje niesamowite rzeczy! Genialny akcent, jeżeli chodzi o podkreślenie swojego pochodzenia! Tunika wygląda niesamowicie :) Pozdrawiam x