Barber shop w Katowicach. Golorz Barber Shop

Przez trzy lata działalności bloga poznaliście już wielu projektantów i blogerów. Czas pokazać Wam rzemieślników, przedsiębiorców, a także ludzi, którzy mają pasję, a co więcej, zarabiają na niej i mieszkają w naszym regionie.

Na początku odwiedziłyśmy Golorz Barber Shop w Katowicach. Miejsce to co prawda nie jest skierowane do Pań, ale postanowiłyśmy sprawdzić dlaczego tak głośno ostatnio na mieście o Golorzu! 

Barber shop – kojarzycie, co to w ogóle jest? To salon dla mężczyzn (choć panie także mogą wejść), gdzie panowie mogą przyciąć swoją brodę, wąsy, zarost czy włosy! Czym ten salon różni się od zwykłego fryzjera? Tutaj nożyczki zostały zamienione na brzytwę, czyli jest ostro i męsko! 

Zobaczyć Barber shop, bez oglądania strzyżenia?! O nie, taka wizyta nie mogła mieć miejsca. Tak więc przy tworzeniu tego wpisu, pomógł nam nasz kolega Paweł, który zgodził się być „modelem”. 

Golorz Barber Shop to miejsce, w którym rządzi Magda i to pod jej brzytwę dostają się panowie. Podczas gdy Magda zajmowała się Pawłem, my postanowiłyśmy zadać jej klika pytań! 

30

SSL: Skąd się wziął pomysł na otwarcie w Katowicach Golorz Barber Shop?

Pomysł na Barber Shop powstał rok temu. Faktem jest, że nie ma takich miejsc w Katowicach, a że fryzjerstwo męskie jest moją pasją, to postanowiliśmy, że otworzymy właśnie Barbera. Poza tym, brodacze nie mieli gdzie chodzić przycinać swoich bród, zarostów i włosów. Często żeby profesjonalnie zadbać o siebie, jeździli do Krakowa i innych, odległych miast. Tak więc postanowiliśmy zadbać o nich tutaj i się udało.

W większości Barber Shopów strzygą mężczyźni. Skąd decyzja, żeby zająć się tą działką, czyli strzyżeniem męskich bród?

Lubię facetów. Lubię z nimi pracować, zajmować się ich brodami, zarostem i włosami. Można z nimi pogadać o wszystkim i pożartować. Mają duży dystans do siebie i świata, więc łatwiej mi się z nimi dogadać i o nich dbać. Poza tym kocham wszystkich brodaczy i nie tylko,  więc nie wyobrażam sobie innej pracy.

Do kogo jest kierowany Wasz Barber Shop?

Do wszystkich facetów – starszych, młodszych oraz tych w wieku przedszkolnym. Nie ważne czy mają brody czy zarosty. Mogą do nas przyjść też Ci, którzy chcą przyciąć sobie włosy, czy też ogolić zarost brzytwą. Miejsce jest minimalistyczne, bez zbędnych mebli. Chcemy żeby było prosto, w męskim stylu – garażowo. Dodatkowo, każdy kto przychodzi przy okazji strzyżenia brody czy włosów, może napić się rumu  ;)

Jak katowiczanie Was przyjęli?

Jak nas przyjęli? Hmm, myślimy że dobrze, nawet bardzo dobrze! Mężczyźni wchodząc do nas, mówią że „w końcu jest Barber w Kato”, że mają gdzie chodzić, zrelaksować się, pożartować, posłuchać muzyki. Barber to takie „spa dla ryja na kacu” mówi jeden z naszych Klientów :) Zresztą wystarczy wejść na naszego fanpage’a na Facebooku, zerknąć na komentarze i recenzje Klientów, żeby zobaczyć jak nas powitały Katowice :) 

Golorz Barber Shop za 2 lata będzie….?

Golorz za 2 lata będzie, a raczej, jest i zawsze będzie fantastycznym miejscem do pogadania, pożartowania i co najważniejsze – będzie słynął z mega profesjonalnych usług dla mężczyzn.

2 1231 15 24 DSC_0154181628

Pozdrawiam i zapraszam Panów do Golorz Barber Shop!
Dagmara Gdala

 

Wasze opinie

 1. Adrian pisze:

  Hmmm… nie zgodzę się ze zdaniem „nie ma takich miejsc w Katowicach”. Są przynajmniej dwa istniejące dłużej, niż „Golorz”

  • dagmara gdala pisze:

   Ooo dobrze wiedzieć, a gdzie konkretnie? :)

   • Dżejkob pisze:

    Chociażby bijący Golorza na głowę Cyrulik Śląski na Tauzenie ;)

  • mateusz pisze:

   może i są, ale nie specjalizujące się we fryzjerstwie męskim

   • Iuno pisze:

    Pan Patryk z Cyrulika Śląskiego jak najbardziej specjalizuje się we fryzjerstwie męskim, szkolił się za granicą (zdaje się w Niemczech i Belgii), regularnie uczestniczą w międzynarodowych targach fryzjerskich.
    Mój parter regularnie chodzi tam na golenie brzytwą :-)