Śląskie blogerki – Anna Łuka

Znacie jakieś ciekawe śląskie blogerki modowe? Jest ich bardzo dużo – my co jakiś czas staramy się Wam przedstawić, naszym zadaniem, najbarwniejsze postacie śląskiej blogosfery. Do jednych z nich należy Anna Łuka, autorka bloga Moda na Strychu.

Śląskie blogerki – Kilka słów o Ani

Pochodzi z Ustronia. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Blog Ani powstał spontanicznie i był to nie pierwszy projekt, który tworzyła. Zawsze interesowała się modą, ale raczej od strony medialnej.

Śledziła strony magazynów o modzie, portale branżowe, oglądała pokazy mody we włoskiej telewizji oraz z zapartym tchem śledziła autorskie strony projektantów. Jednak głównym powodem dlaczego powstała Moda na Strychu była chęć dzielenia się z innymi swoją pasją. Obecnie Ania na blogu dzieli się z czytelnikami swoimi stylizacjami i relacjami z wydarzeń modowych.

unnamed (1)

Zapytałyśmy Anię jak wygląda sytuacja modowa w naszym regionie. Zapraszamy do naszej rozmowy :)

SSL: Wymień trzy skojarzenia związane ze Śląskiem.

Biznes, góry, gościnność

Czego brakuje Ci na Śląsku (kultura, miasto, społeczeństwo)?

Patrząc na Śląsk przez pryzmat Beskidów i Śląska cieszyńskeigo w kwestii kultury na pewno większej liczby koncertów, wydarzeń związanych z modą i sztuką uliczną. Jeśli natomiast chodzi o infrastrukturę, to zdecydowanie przydało by się więcej dróg rowerowych, a także obiektów sportowo-rekreacyjnych. Ludzie są tu fantastyczni!

Co sądzisz o śląskich ulicach pod kątem mody? Co chciałabyś zmienić?

Uważam, że śląskie ulice mają duży potencjał, natomiast czasami sami sprzedawcy oferując słabą jakość i kicz psują ten obraz. Nie sztuką jest ubrać się od stóp do głów w markowym sklepie lecz dostosować strój do okazji i zawartości swojego portfela.

Mimo wszystko wydaje mi się, że nie tylko na Śląsku, ale w całej Polsce powoli postrzeganie mody jako coś, co jest potrzebne się zmienia i ludzie coraz większą uwagę przykuwają do wyglądu, ale w tym pozytywnym znaczeniu.

Czym inspirujesz się w doborze stroju?

Inspirują mnie różne rzeczy. Czasami samą inspiracją jest nowo zakupiona rzecz np. w second hand. Natomiast lubię także oglądać pokazy mody i śledzić trendy. Ubrania miksuję ze sobą tak by strój był modny i wygodny, a zarazem dopasowany do okazji i do mojej sylwetki oczywiście.

unnamed (2) unnamed (1) unnamed

Pozdrawiam,
Dagmara Gdala

Sorry, comments are closed for this post.