Imprezy na Śląsku – Industriada święto zabytków techniki województwa śląskiego

Na Śląsku zdecydowanie dzieje się!

Każdego miesiąca pojawią się nowe inicjatywy, które zrzeszają grono swoich sympatyków. Z pośród wszystkich wydarzeń jest jedno takie święto, zyskujące co roku przychylność mieszkańców województwa śląskiego, bez względu na zainteresowania. Mowa o Industriadzie, czyli święcie zabytków techniki.

Jako osoba, która ukończyła studia na kierunku Ochrona Dóbr Kultury, przyznam że to moje ulubione wydarzenie! Tego dnia, a dokładnie był to 14 czerwca, zabytki techniki otwierają się na turystów. Jednak nie na tym kończy się zabawa! Wokół obiektów przygotowane są liczne atrakcje – krótko, wszystkie zabytki tętniły życiem i pozytywną energią :) Jedyny minus tegorocznej Indu to pogoda, która zdecydowanie nie współgrała z moim strojem :) 
W tym roku świętowałam na Nikiszowcu w Muzeum Historii Katowic, ale moja zabawa ze świętem zabytków rozpoczęła się już wcześniej, a dokładniej w momencie otrzymania zaproszenia na nie. Już od początku zapowiadało się wyjątkowo, co najlepsze oczekiwania zostały spełnione. Industriada obala mit, że Śląsk to miejsce, w którym nic się nie dzieje, jest szaro i ponuro. Ilość osób zaangażowanych w to wydarzenie, pokazuje, że Śląsk to region zmian, który prężnie rozwija się z miesiąca na miesiąc. Cieszę, się że mogę również przyczyniać się na swój sposób do jego rozwoju! 
 
Jedyne czego bardzo żałuję, to fakt że w tym roku nie udało mi się dotrzeć do Szybu Prezydent w Chorzowie, gdzie pojawił się akcent modowy – był showroom, pokazy mody i moi zaprzyjaźnieni projektanci i pokazy mody!
Zastanawiam się, czy w innych regionach obchodzone są podobne święta, słyszeliście o czymś? Jak wrażenia po tegorocznej Indu?
A tak zapowiadałam wydarzenie w tamtym roku: zobacz

 

Pozdrawiam,

Sorry, comments are closed for this post.