Wiosna na Śląsku – targi, pokazy mody, konkursy

W kwietniu moda na Śląsku ożyła, wręcz się przebudziła ze snu zimowego. W końcu możemy powiedzieć, że sezon został otwarty. Miałyśmy szczęście i okazję uczestniczyć w dwóch interesujących wydarzeniach –SWAG SHOW Silesia i Silesia Fashion Day.

Z roku na rok, każda z tych imprez ewoluuje i wchodzi w nowy etap rozwoju, ściągając do siebie coraz więcej zainteresowanych. Poniżej relacja z tego co było, a także zapowiedź tego, co nas czeka.

SWAG SHOW Silesia

Jak już wiecie SWAG SHOW Silesia to największe targi modowe na Śląsku, które odbywają się w Szybie Wilson w Katowicach. W tym roku przyznam ilość wystawców była mniejsza niż podczas ubiegłorocznej edycji, na targach można było poczuć pustą przestrzeń. Przyznam, że pierwszy raz wyszłam ze SWAG’a bez jakichkolwiek zakupów.

Silesia Fashion Day –  po zeszłorocznej edycji mocno zastanawiałam się czy wybrać się tym razem. Głównym elementem, który zadecydował, że odwiedzę SFD było fakt, że imprezę zorganizowano w nowym gmachu Muzeum Śląskiego, które do tej pory było zamknięte przed szerszą publicznością. Podjęta decyzja okazała się słuszna, nowe MŚ budzi podziw, a sama organizacja imprezy o wiele się poprawiła. Było profesjonalnej niż w tamtym roku, choć same pokazy raczej nie wywoływały efektu wow.

zdj. Silesia Fashion Day

 

Kolejna impreza modowa, która nas czeka to finał Modowej Bitwy Miast 2014. Finał ten „zmusi” mnie do wyjazdu do Łodzi, ponieważ ostatecznie z wszystkich finalistów konkursu, to tam zostanie wybrana najlepiej ubrana osoba. Śląsk reprezentować będzie Paulina – powodzenia.

Zgadzacie się z wynikiem? A co najważniejsze, z kim się widzę na Fashion Week’u? :)

Pozdrawiam,
Dagmara Gdala

 

Sorry, comments are closed for this post.