Nowa siedziba Muzeum Śląskiego

Większość Was widząc zdjęcia poniżej zastanawia się pewnie, co kryją te tajemnicze szklane budynki. Nie wtajemniczonym chciałybyśmy przedstawić nową siedzibę Muzeum Śląskiego, które już nie długo zmieni swój adres na znajdujący się w centrum miasta poprzemysłowy teren dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice”.

W nowej siedzibie muzealne kolekcje zyskają oryginalną i nowatorską oprawę.

Na poprzemysłowych terenach powstał już nowy główny gmach, a zabytkowe obiekty po kopalniane pochodzące z przełomu XIX i XX wieku zostały przeznaczone na powierzchnie wystawiennicze, restaurację oraz wieżę widokową, z której będzie można zobaczyć panoramę ciągle rozwijającej się Silesii. 

To pierwszy taki obiekt w Katowicach, który będzie wyznaczał tzw. oś kultury, w ramach której oprócz nowego gmachu Muzeum powstaną również Międzynarodowe Centrum Kongresowe oraz siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.   

Nas najbardziej urzekła panorama miasta jaką możemy zaobserwować z góry budynku  – pięknie widniejącą  Archikatedrę, osiedle Gwiazdy oraz nasz ukochany Spodek. Mimo, że Muzeum jest jeszcze zamknięte można śmiało pozwiedzać jego teren oraz przyjrzeć się z bliska jego nowatorskiemu rozwiązaniu.

Zachęcamy do odwiedzin  :)

  

foto. Krzyś Wizner

Pozdrawiam,
Anna Błotko

Silesia Street Look

Wasze opinie

  1. Ediksa says:

    ciekawe miejsce i fajna parka :)) ladnie wygladasz :)

  2. lubyolou says:

    świetne miejsce!!!

Wypowiedz się

Zalogiuj się przez: