Moda na Śląsku

Czas na kolejne podsumowanie. Nie narzucamy sobie ram czasowych – publikacje będą uzależnione od wydarzeń modowych jakie się odbywają na Śląsku :)

Moda na Śląsku – Zaczynamy!

Trick or Treat czyli Klaudia, Martin i Ania dla GOES TO M

Śląska marka Goes to M, której twórczynią jest Magda Pogorzelska, zaprezentowała kolekcję „Trick or Treat” w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Kolekcja została zaprojektowana i zrealizowana przez stażystów pracowni – Klaudię, Martina i Anię.

fot. Grzegorz Wagner / MDN MEDIA

Otwarcie  nowego lokalu Furelle

Nowa, śląska marka odzieżowa Furelle zmieniła siedzibę. Na początku miesiąca odbyło się oficjalne otwarcie nowego lokalu w Silesia City Center. Podczas oficjalnego przecięcia „wstęg” pojawiły się blogerki modowe, a także osoby związane ze światem mody. Wyróżnikiem marki jest fakt, iż w sklepie znajduje się pracownia, w której powstają projekty dostępne do zakupu wewnątrz lokalu.

fot. Furelle

 

SWAG SHOW SILESIA 2014 SPRING EDITION

SWAG SHOW SILESIA to największe targi modowe na Śląsku, które odbywają się w Szybie Wilson w Katowicach. Jak co roku impreza przyciągnęła fanów mody z całego regionu. SWAG jest miejscem spotkań kreatywnych ludzi, ich idei i pomysłów. Wśród wystawców można było spotkać najlepszych i najbardziej obiecujących młodych, polskich desingnerów. Oferta produktowa była szeroka – w Wilsonie odzież kupili zarówno dzieci jak i dorośli, poza tym wystawiane były wyroby jubilerskie, śląskie przysmaki czy asortyment sportowy.

fot. Yield Clothing

Silesia Fashion Day

W sobotę odbyła się kolejna edycja Silesia Fashion Day (największe wydarzenie kulturalno-modowe na Śląsku). Event został zorganizowany w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego – była to pierwsza, oficjalna impreza, która miała miejsce w tej instytucji kultury. Podczas SFD odbyły się pokazy mody, występy tancerzy/aktorów z PWST Wydział Tańca z Bytomia, a także gościnnie pojawił się zespół Śląsk. Głównym punktem wieczoru było rozdanie statuetek Fashion Point – które mają na celu docenienie odważnych, ciekawych i skutecznych inicjatyw.

fot. Silesia Fashion Day

 Fashion Point dla Poczetka.com

Poszetka.com – rodzinna firma, produkująca dodatki do mody męskiej, podczas Silesia Fashion Day, otrzymała statuetkę Fashion Point w kategorii ‚tworzenie mody’. W swojej dziedzinie pokonała między innymi Geszeft – sklep z ubraniami śląskich projektantów, a także projektantkę Natasha Pavluchenko. Serdecznie gratulujemy!

fot. Poszetka.com

„Modowa Bitwa Miast 2014”

Od 22 kwietnia rozpoczyna się „Modowa Bitwa Miast 2014” (zdjęcia będzie można wysyłać do 30 kwietnia). Mentorką uczestników na Śląsku została Dagmara, która będzie oceniać, kibicować i wspierać w drodze po zwycięstwo! Laureat konkursu pojedzie z nią Fashion Week i będzie reprezentował Śląsk.

fot. Sylwia Dąbrowa/naszemiasto.pl

Pozdrawiam,

Dagmara Gdala

 

Sorry, comments are closed for this post.