Śląscy projektanci – Kasia Majzel-Pośpiech

Kolejnym naszym odkryciem w świecie śląskich twórców jest Kasia Majzel-Pośpiech, która jest autorką marki Meisel.

Miałyśmy przyjemność odwiedzić Kasie w jej domu oraz zobaczyć pracownię, w której tworzy unikatowe  projekty. Swoją drogą Kasię poznałyśmy już wcześniej, jako uczestniczkę warsztatów, które prowadziła Sophie Kula w Kinie Kosmos. Nasza twórczyni jest na początku swojej kariery, dlatego życzymy jej wytrwałości i powodzenia! :)

Kilka słów o Meisel.

Do sukcesów Kasi możemy zaliczyć konkurs Urban Fashion zorganizowanego podczas V Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, gdzie została finalistką. Kasia także zaprojektowała i uszyła stroje dla hostess podczas Targów Expo Real 2013 w Monachium.

Kasia prowadzi również bloga modowego enthusiastoffashion.plw którym opisuje twórczość polskich marek i wydarzenia modowe. Tak jak my kocha Katowice, co możecie bezpośrednio zobaczyć na jej ubraniach, na których widnieje logotyp miasta. Nas urzekła koszulka z narysowaną Frelką, gdzie w gwarze opisane są elementy ciała freli :) Fajny pomysł, a zarazem idealna koszulka na prezent :)

Z Kasią, w związku z tym że śledzi wydarzenia modowe, porozmawialiśmy na temat mody śląskiej :)

SSL: Wymień trzy skojarzenia związane ze Śląskiem.

Ze Śląskiem ma wiele skojarzeń jednak trzy główne to oczywiście śląska gwara, osobowość Ślązaka: konkretnego, gościnnego, pracowitego, dobrego organizatora, i architektura czyli familoki czy uwielbiana przez mnie katowicka moderna.

Czego brakuje Ci na Śląsku (kultura, miasto, społeczeństwo)?

Brakuje mi silniejszego przeświadczenia, że to co śląskie jest dobre.

Co sądzisz o śląskich ulicach pod kątem mody? Co chciałabyś zmienić?

Uważam, że mamy swój dobry, niewymuszony styl.

Poproszono Cię o zaprojektowanie w współczesnej wersji tradycyjnego stroju Ślązaczki, jakby on wyglądał?

Zaproponowałabym strój wywodzący się, ze street-wearu czyli damska biała bluza w kwiaty; długa, rozkloszowana spódnica i czerwona biżuteria – bransoletka (np. imitująca korale).

Pozdrawiam,
Anna Błotko

Silesia Street Look

Wasze opinie

  1. Anonymous pisze:

    Klauzule niedozwolone w regulaminie sklepu. Kolejna „super” polska marka, która super dba o swoich klientów.

  2. Nasz Dizajn pisze:

    świetne projekty! Stawiamy na naszych! My staramy się ocalić śląską gwarę od zapomnienia- zapraszamy na nasz nowo powstający blog http://naszdizajn.blogspot.com/

  3. Anonymous pisze:

    ciekawe projekty!