Młodzi twórcy w Katowicach – Ritual Mindfuck

Kolejny po Orion Wear artysta streetowy zagościł na Silesia Street Look – niszowi, ciekawi artyści są największą zagadką i inspiracją. Coraz częściej okazuje się, że to właśnie te postacie są niezwykle barwne i utalentowane. Co więcej, często ich życie połączone jest także bezpośrednio z muzyką. A na pewno tak jest w przypadku PePe Podsiadło, twórcy marki Ritual Mindfuck.

PePe od zawsze interesował się street artem, szablonami i ciekawymi formami sztuki. Marka, którą stworzył, to połączenia streetu i klasycznego kroju. To estetyka ubrana we wzory, a także różnorodność formy pasująca do osoby, która ją nosi.

Ritual dzięki krótkim seriom gwarantuje unikatowy produkt o wysokiej jakości. Akcesoria i ciuchy, które oferuje Ritual Mindfuck wykonane są z materiałów dobrej jakości z długowiecznymi nadrukami.

Drugą miłością PePe jest wspomniana już muzyka, którą zajmuje się od ponad 10 lat, grając na instrumentach etnicznych pochodzących z całego świata. Nie raz tradycję konfrontuje z elektroniką. Grę naszego dzisiejszego gościa możecie usłyszeć podczas koncertów m.in.: Fifidroki, Manasuna czy Blokowioska :)
Z Ritual Mindfuck rozmawialiśmy na temat śląskiej mody – Zapraszamy!

SSL: Wymień trzy skojarzenia związane ze Śląskiem

Wungiel , blues, mezalians architektoniczny.

Czego brakuje Ci na Śląsku ( kultura, miasto, społeczeństwo)?

Na Śląsku brakuje mi nieskrępowanego odbioru nowych wartości w kategorii różnego rodzaju twórczości oraz w podejściu do życia. Obecnie istnieją przeróżne bariery społeczne zakłócające odbiór prawdziwie ważnych wartości, które chowają się „gdzieś tam” w naszym codziennym życiu.

Co sądzisz o śląskich ulicach pod kątem mody? Co chciałabyś zmienić?

Wydaje mi się, że stosowne było by wysadzenie w powietrze różnego rodzaju centrów handlowych. Może wtedy zaobserwowalibyśmy rozkwit kreatywności w sposobie ubierania i sięganiu po mniej sztampowe rozwiązania.

Poproszono Cię o zaprojektowanie w współczesnej wersji tradycyjnego stroju Ślązaczki, jakby on wyglądał?

Myślę, że odpowiednie byłoby pokazanie konfrontacji tradycji z dzisiejszą ideą Śląska. Mogłoby się to odbyć dzięki użyciu odpowiednich tradycyjnych śląskich wzorów naniesionych na bardziej wyjściową i praktyczną formę – oczywiście w bardziej streetowym stylu.

68326_611712168861173_1422849633_n 1380494_660733840625672_1262986794_n 1450118_670075453024844_106346457_n
zdj. Ritual Mindfuck

Pozdrawiam,

Dagmara Gdala

Wasze opinie

  1. Evaa Luniaa pisze:

    hej świetny blog ! my dopiero zaczynamy ale mamy nadzieję, że wpadniesz i zostawisz komentarz po sobie http://fashionablegirlsevaaluniaa.blogspot.com/ z góry dziękuję /Luniaa