Śląscy blogerzy – Panna Joanna

Naszym dzisiejszym gościem, z którym miałyśmy okazję przeprowadzić wywiad jest Asia, a dokładnie śląska blogerka Panna Joanna.

Asia ma 23 lata i pochodzi z malowniczego miasta jakim jest Bielsko – Biała. Tutaj się urodziła, wychowała oraz ukończyła studia licencjackie na kierunku architektura wnętrz. Blog jest dla niej odskocznią od szarej codzienności, miejscem w którym może wyrazić swój styl i podzielić się nim z innymi ludźmi. 
Zapytałyśmy Asię jak to jest z ta naszą śląską modą – zapraszamy na wywiad :)
1

SSL: Wymień trzy skojarzenia związane ze Śląskiem.

To zależy, o której części Śląska mówimy ;) Ponieważ ja pochodzę z Bielska-Białej bliższy mojemu sercu jest rejon Podbeskidzia, a co się z tym wiąże i jako pierwsze przychodzi mi na myśl, to nasze piękne góry oraz miasta tj. Żywiec, Ustroń czy Wisła. Rejony Katowic, cały Górnośląski Okręg przemysłowy, górniczy, hutniczy itp. to kolejna rzecz kojarząca mi się z tym województwem. Do tego dochodzi oczywiście charakterystyczna śląska gwara ;)

Czego brakuje Ci na Śląsku ( kultura, miasto, społeczeństwo)?

Zdecydowanie brakuje mi wszelkiego rodzaju Eventów związanych z  modą, m. in. zbyt mało jest organizowanych pokazów mody. Wydarzenia te pozwalałyby młodym  projektantom  na zaprezentowanie swoich kreacji szerszej publiczności jak również swoim potencjalnym klientom. Prócz tego więcej spotkań blogerów, tego naprawdę jest niewiele, brakuje konkretnej grupy ludzi, która zajmowała by się organizowaniem imprez zrzeszających młodych ludzi kochających modę.

Co sądzisz o śląskich ulicach pod kątem mody? Co chciałabyś zmienić? 

Z moich obserwacji wynika to, że Ślązacy (oczywiście nie wszyscy) ubierają się bardzo „ostrożnie” stonowana kolorystyka,  proste fasony ubrań itp. Stylizacje na ulicach są bardzo nieśmiałe, ludzie boją się eksperymentować z modą , łączyć ze sobą różne materiały, kolory i rodzaje ciuchów. Chciałabym, aby Polacy byli bardziej ” odważni modowo „, wyróżniali się z szarego tłumu, próbowali rzeczy nowych, a nie sugerowali tym co założyła sąsiadka czy sąsiad.
W Polsce panuje przekonanie  ” a co ludzie powiedzą ” w rezultacie czego kupujemy takie ubrania, które będą neutralne, klasyczne, eleganckie,  a nie takie które naprawdę się nam podobają, boimy się wyglądać oryginalnie i ekstrawagancko. Śląskie ulice byłyby piękniejsze, gdyby mieszkańcy naszego województwa chodzili w kolorowych, nowoczesnych i wyszukanych strojach .

Czym inspirujesz się w doborze stroju?

Nie będę ukrywać, że na pierwszym miejscu w dobieraniu ubrań pomaga mi niewyczerpywane źródło jakim jest Internet. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do ogromnej ilości portali modowych, stron na których znajdziemy masę inspiracji do tworzenia własnych zestawów. Wszelkiego rodzaju magazyny serwujące nam najświeższe nowinki ze świata mody,  to kolejne źródła inspiracji. W moim przypadku ważną rolę odgrywają również stylizację innych blogerek, oryginalny styl tych niesamowitych osób, jest dla mnie natchnieniem do tworzenia mojego własnego stylu.
1-2- 12

Pozdrawiam,
Ania Błotko

Wasze opinie

 1. Anonymous pisze:

  fajna ta Joanna ;)

 2. super look


  pozdrawiam serdecznie:*
  Ola z Fashiondoll.pl

 3. modanastrychu pisze:

  Lubię :)

 4. Kate I pisze:

  śliczna dziewczyna:)
  zapraszam do mnie w wolnym czasie:)
  http://mesmerize87.blogspot.com/

 5. Piękna i ładnie ubrana :)

 6. Anonymous pisze:

  Żeby móc powiedzieć, jak się ubiera śląska ulica trzeba być spoza. Tylko wtedy jest się wyczulonym na różnice, porównuje się z czymś, co się zna. Jestem z Wrocławia i ten dystans 200 kilometrów robi różnicę. W Katowicach jest dużo dobrze, klasycznie ubranych pań po 40. Są zadbane i takie „akuratne”. Młode mamy nawet na sapcerze z dziećmi po osiedlowych uliczkach są odstawione i w pełnym modowym rynsztunku. To nie ma miejsca na dresy i luz. Wrocław, w momentach niezobowiązujących, jest bardziej wyluzowany modowo. A młodzież modna, wszędzie taka sama, bo korzysta z tych samych wzorców. Street fashion z internetowymi wpływami, coś pomiędzy warszawską a berlińską ulicą.

 7. bardzo ładne dziewczę.
  fajny wywiad. ;)

  pozdrawiam Dziewczyny.
  <3