Modny Śląsk- część II

Modny Śląsk to nie tylko nasz konkurs, to coś więcej. Impreza zorganizowana przez Modny Śląsk trwała 3 dni. W tym czasie odbywały się wykłady, warsztaty dla dzieci, konkurs dla projektantów, pokazy mody i występy artystyczne podczas Gali finałowej.

Logicznie należało by się zastanowić czym naprawdę jest „Modny Śląsk”?

Co dla Ciebie oznacza „Modny Śląsk”? To nie tylko moda – to sztuka, to kultura, to ludzie, którzy tworzą ten region. W związku z tym nie jest dziwne, że podczas Gali finałowej publiczność mogła usłyszeć śląskie zespoły- Bro., Karo Glazer, zobaczyć pokazy śląskich projektantów min. Olga Pokrywka, Agnieszka Paul- Smolińska, Ilona Kanclerz.

Wszystko w śląskim wnętrz budynku starego dworca kolejowego w Katowicach. Niegdyś najważniejszy obiekt kolejowy Górnego Śląska, dziś… popada w ruinę. Cieszę się, że choć przy takich okazjach możemy zwrócić uwagę i zastanowić się nad tym, co tracimy w architekturze Katowic.. Czy możemy coś zrobić, aby to zmienić?
 
Pytania do zastanowienia. Sama impreza. Główna część odbywała się 13 maja, jak już pisałam. Nie da się ukryć, że w porannych jej częściach frekwencja nie dopisywała. Nie jest to zaskakujące – studia, praca, szkoła. Jednak Gala finałowa – zaskoczyła bardzo pozytywnie. Frekwencja – wspaniała. Co najlepsze, kto nie był na porannych pokazach, mógł zobaczyć co się działo przez cały dzień na krótkich pokazach flmowych. Imprezę uważam za udaną, mam nadzieję, że dzięki takim wydarzeniom coraz więcej osób zakocha się w Śląsku ;)

Pamiątkowa koszulka- Modny Śląsk
Pokazy i Gala finałowa
Pozdrawiam,

Dagmara Gdala

Sorry, comments are closed for this post.