Śląskie blogerki – Asia Michalik

Śnieg, śnieg i jeszcze raz śnieg! On chyba nigdy nie zniknie! Czekamy z utęsknieniem na wiosenny klimat, kiedy w końcu pokażemy Wam nasze stylizacje :) 

Tym czasem chciałybyśmy przedstawić kolejną blogerkę z naszego regionu, a jest nią Asia Michalik, która prowadzi blog ajmissindependent.

Asia pochodzi z Mysłowic, a swój blog prowadzi już od 2 lat. Inspiruje się techniką DIY, za pomocą której przeobraża zwykłe ubrania z sieciówki w swoje unikatowe perełki :) Zapraszamy na krótki wywiad.

2884685_DSC01326AAAAAAAA

SSL: Wymień trzy skojarzenia związane ze Śląskiem

Ze Śląskiem kojarzy mi się głównie krajobraz kopalń oraz górników przechadzających się po Nikiszowcu, dzielnicy z której pochodzę.
Drugą rzeczą jest tradycyjny niedzielny obiad. Trzecia rzecz to zdecydowanie gwara, którą od dziecka próbują we mnie zakorzenić dziadkowie.

Czego brakuje Ci na Śląsku ( kultura, miasto, społeczeństwo)?

Brakuje dużych imprez, szczególnie tych związanych z modą. Niestety wszystko co dzieje się w naszym kraju odbywa się w stolicy… a szkoda. Śląsk to naprawdę barwny region naszego kraju, pełen tradycji i interesujących ludzi. Tak, więc dlaczego mimo wszystko wydaję się on szary i ponury? Możliwe dlatego, że właśnie nic tu się nie dzieje. Ślązacy naprawdę chcieliby żeby się działo!

 

Co sądzisz o śląskich ulicach pod kątem mody?Co chciałabyś zmienić?

Na ulicach Śląska można zobaczyć prawdziwą różnorodność, ale raczej nie w tym dobrym słowa znaczeniu. Chodzi o to, że połowa … a może i większość ludzi nie zwraca uwagi na ubiór. Ubierają się w kicz i tandetę. Młode dziewczyny nieumiejętnie się postarzają, a starsze panie na siłę chcą się odmłodzić (chyba wszyscy wiedzą jaki jest tego efekt). Druga część ślązaków (niestety mniejsza) jest barwna, inspirująca i wyróżniająca się z tłumu. Najgorsze jest to, że ta pierwsza część usiłuje zniechęcić ich do bycia sobą i uzewnętrzniania swojego pięknego ‚ja’ innym.

Czym inspirujesz się w doborze stroju?

Czerpię inspirację zarówno z wybiegów, kolorowych gazet, stron internetowych jak i z ulicy. Uwielbiam przeglądać inspiracje DIY, które można znaleźć w internecie. W ten sposób znajdując coś w sieciówce wiem jak sprawić aby rzecz, którą ma już mnóstwo ludzi była unikatowa i miała cząstkę mnie.
2917913_page DSC00114 2801317_open-uri20130126-17532-xel3dq
Pozdrawiam Ania

Wasze opinie

  1. Ciekawy wywiad, na pewno tam zajrzę :)
    http://designdetector.blogspot.com/

  2. Kolejny fajny śląski blog, to miłe :)

  3. Egoistka hpu pisze:

    Fajny blog :) Obserwujemy? http://egoistki.blogspot.com/