Pod Kapeluszem bez kapelusza w Parku Chorzowskim :)

Po raz kolejny witamy Was z Parku Chorzowskiego. Postanowiłyśmy, że każda z nas pokaże Wam swoje ulubione miejsce Parku. Ania ostatnio prezentowała Wam taneczny krąg, dziś ja z kolei chcę zaprezentować dobrze znany Ślązakom Kapelusz. Co się kryje pod tą tajemniczą nazwą ?

Hala wystawowa Kapelusz jest najbardziej charakterystycznym obiektem architektonicznym znajdującym się na terenie Parku Śląskiego. Unikatowa konstrukcja hali wystaw przypominająca damski kapelusz, od wielu lat jest swoistym symbolem Parku. Trzeba przyznać, że jest to pewien ewenement, gdyż nie w każdym parku możemy spotkać tak ciekawy obiekt architektoniczny. Mamy się czym chwalić :)
Odnośnie samej hali. Powstała w 1968 roku, a zaprojektował ją Jerzy Gottfried i konstruktor Włodzimierz Feiferka. Jest to obiekt o powierzchni 2200 m2, który został niedawno wyremontowany i zmodernizowany. Kapelusz najbardziej znany jest z wiosennej i jesiennej Wystawy Kwiatów. Odbywają się tu także targi mieszkaniowe, zoologiczne oraz  konferencje, koncerty czy tradycyjne biesiady piwne.   

Stylizacja. Czerń nie zawsze jest nudna, ostatnio coraz bardziej się do niej przekonuje i stwierdzam, że nawet się polubiłyśmy. Stylizacja bardzo prosta czarna sukienka, przepasana paskiem. Do tego zakolanówki( idealne na moje poobijane kolana) i tego jeszcze nie było – różowe, a wręcz malinowe dodatki!!! Torba od alefajnatorebka.pl, dzianinowy naszyjnik od milita.ploraz bransoletka odMalvare.

DSC_0507 DSC_0487 DSC_0226 DSC_0349 DSC_0526

Pozdrawiam,
Dagmara Gdala

Wasze opinie

 1. skiminastka pisze:

  zawsze mnie intrygował zestaw tych dwóch kolorów;) wyglądasz super:) pozdrawiam

 2. Bardzo podoba mi się Twoja torebka

 3. Karolina pisze:

  cudowna torebka <3

 4. ale świetny ten budynek! :0

 5. ELIKSSIR pisze:

  zakolanówki dodaja charakteru:)

 6. laff pisze:

  Oooo lubię kapelusz, zawsze jak jestem w tym parku to chętnie się koło niego przechadzam :) poproszę jeszcze foty koło Planetarium, które uwielbiam i muszę się tam wybrać jak najszybciej na jakiś seansik :)
  malinowy – uwielbiam! oho, widzę, że lubimy dzianinowe naszyjniki :)

 7. Sonia pisze:

  ładnie:))

 8. or.and.kw pisze:

  Super połączenie różu z czernią;)

  http://www.or-and-kw.blogspot.com

 9. podoba mi się eco torba ;)

 10. Modny Adres pisze:

  Czerń z różem już nie jest nudna;)

 11. famfaramfam pisze:

  jejku, zjawiskowo wyglądasz w tym wydaniu! ;)

 12. Świetny post :) I fajny napis na torebce ;)