INWAZJA W SERCU ŚLĄSKA czyli gra miejska w Zabrzu – kopalnia „Guido”

Dzisiejszym postem chciałybyśmy Was zachęcić do wzięcia udziału w IV edycji gry miejskiej „INWAZJA W SERCU ŚLĄSKA”, która odbędzie się w sobotę 12 maja w Zabrzu. Nie dziwi więc fakt, że witamy Was właśnie z tego miasta, które dołączyło oficjalnie do grona odwiedzonych przez SSL.

o jak co, ale to kopalnie są bardzo charakterystyczne dla naszego regionu, a więc dziś przedstawiamy Wam, naszym zdaniem, jedną z ciekawszych – Zabytkową Kopalnie Węgla Kamiennego ’’Guido’’.
Kopalnia ta została założona  w 1855roku przez hrabiego Guido Henckel von Donnersmarckai przyjęła nazwę od jego imienia. Jest to unikatowy obiekt  na skalę europejską, który po zakończeniu eksploatacji pełni funkcję węzła odwadniającego i kopalni doświadczalnej. Szybem kolejowym turyści zjeżdżają na poziomy 170 i 320 metrów. Na tym ostatnim mieści się najgłębiej położona trasa turystyczna w kopalni węgla kamiennego w Europie. Oprócz zwiedzania kopalnia zapewnia wrażenia artystyczne, gdyż często odbywają się tu koncerty i inne inicjatywy kulturalne. Jej flagowymi projektami są m.in. Muzyka na Poziomie i Teatr na Poziomie – wykorzystujące niezwykłą atmosferę podziemnych komór. Na poziomie 320 metrów  znajduje się najgłębiej położony w Europie, a być może i na świecie, nadawczy punkt pocztowy.
Obiekt ten codziennie odwiedzany jest przez grono turystów z całej Polski. Dodam jeszcze,że teren przed muzeum także został bardzo starannie zaadaptowany i przyciąga wzrok. Nie pozostaje nam nic innego jak zaproszenie Was do Zabrza i odwiedzenia Kopalni „Guido” :)

 DSC_0545

Stylizacja. Każdy już chyba wie, że jestem wielką fanką projektów Oli Bajer i lubię się u niej ubierać. Nie powinien Was dziwić fakt, że na dzisiejszych zdjęciach również widzicie mnie w kolejnych legginsach autorstwa boli. Legginsiki mają bardzo intensywny, kolorowy print, także nie wymagają już zbyt wielu ozdób. Myślę, że bardzo luźna, oversizowa, z dobrej jakości materiału, tuniczka boli tworzy z nimi spójną całość. Dodatki – ekotorba z humorystycznym napisem i ostatnio mój number one – dzianinowy naszyjnik.
 DSC_0618 DSC_0578
DSC_0476

Pozdrawiam,
Dagmara Gdala

Wasze opinie

 1. pistachios pisze:

  genialna torebka z genialnym napisem! :D

 2. renkko pisze:

  Wszystko mi się tu podoba! Legginsy są przepiękne :)

  P.S. Aniu, dziękuję za komentarz u mnie na blogu :* Muszę powiedzieć, że śledzę Waszego bloga już od dłuższego czasu. Teraz kiedy mam swojego, w końcu mogę oficjalnie komentować, haha ;)

 3. Modny Adres pisze:

  Jakie fajne legginsy!

 4. Ioana-Carmen pisze:

  Great blog structure.

  I would love to follow your beautiful blog! <3 maybe we can follow each other?

  FashionSpot.ro

 5. famfaramfam pisze:

  dalej się jaram Tobą w tym wydaniu! ;d

 6. VogueEVA pisze:

  Super info, niestety nie wezmę udziału w grze miejskiej w Zabrzu, ale chciałam napisać, że strasznie się uśmiałam przy tej torbie z napisem o Chanel :D Uwielbiam <3

 7. zeżryj mnie pisze:

  leggi ekstra a i pomysł na torebkę niczego sobie;)

 8. Nowa Ja pisze:

  Super legginsy! Chętnie bym wzięła udział w tej grze miejskiej;)

 9. famfaramfam pisze:

  kocham tutaj wszystko ;o genialne getry i naszyjnik do jakich mam słabość! Torba, bluzka <3

  no to już wiem co robię 12 maja ;d

 10. laff pisze:

  Stylówa jaką lubię! No i zupełnie jakbym patrzyła na swojej roboty otulacz :D jak ja sie nie moge napatrzeć na te leginsy, kiedyś muszę sobie takie zasponsorować. koniecznie!