Street Look – Perełki Śląska

Pożegnawszy się ze śniegiem i minusową temperaturą witamy początki wiosny Street Look’iem.

Mam nadzieję, że wraz z wiosną dział ten będzie się coraz częściej pojawiać na naszym blogu. Nie da się ukryć, że to głównie na niego czekacie, a może ktoś znajomy się pojawi…

Sama przyznam, że zaczepianie ludzi na ulicach weszło mi już w nawyk, choć tym razem z powodu natłoku obowiązków moich i Anex, na łowy wybrałam się sama.

Zapraszam do zapoznania się z naszymi śląskimi Perełkami :)

kasia

Jako pierwsza Kasia, która urodziła się i mieszka w Katowicach. Na co dzień studiuje prawo na Uniwersytecie Śląskim (pierwszy rok), jednocześnie pracuje. Gdzie się ubiera? Głównie w dostępnych sieciówkach – Zara, Bershka, Pull and Bear, teraz też Mango, czasem kupuje coś przez Internet(zwłaszcza buty). Inspiracji doszukuje się w ludziach, choć to co ma na sobie w danym momencie zależy od jej nastroju.

Patrząc na Kasię przypomniał mi się okres Off Festivalu, przyznam że stylizacja Katarzyny, zapewne na uczelnie, dla mnie bardzo festiwalowa. Na niepogodę jak najbardziej kalosze, spod których wystają zakolanówki, na które Kasia na szczęście może sobie pozwolić, ze względu na bardzo zgrabne nogi :) Stylizacja naszej Perełki jest zdecydowanie dziewczęca, delikatna i bardzo nowoczesna, a co ja najbardziej sobie zawsze cenię- wszystko idealnie współgra.

iza

Kolejną spotkaną przeze mnie Perełką była Izabela. Iza pochodzi z Katowic, skończyła szkołę aktorską oraz filmoznawstwo na UJ. Moda pociągała ją od zawsze, dlatego postanowiła zająć się nią na poważnie i związała się krakowską szkołą Artystyczna Alternatywa. Po latach zbierania doświadczeń dziś jest stylistką oraz charakteryzatorką.
Na co dzień pracuje przy sesjach zdjęciowych, pokazach mody (prowadząc warsztaty z makijażu), w agencji modelek fashionism – gdzie odpowiada za całą oprawę artystyczną. W wolnych chwilach pracuje przy produkcjach filmowych oraz reklamach. Iza nie stawia mody ponad wszystko, traktuje to jako dodatek do życia (taka wisienka na torcie). Najczęściej ubiera się tzw. małych miejskich butikach, komisach i second handach, czasem też w sieciówkach.
Przyznam się, że Izę wypatrzyłam już z daleka i mając iść w innym kierunku postanowiłam szybko do niej podejść. Nie da się ukryć, że wśród szarości ulicy, pochmurnej pogody  z daleka wyróżniała się z tłumu. Moją uwagę przykuł świetny płaszczyk o ciekawym kroju, fakturze i wesołym wzorze. Całość dokładnie, jak to stylistce wypada dopasowana, kolorowe buty i berecik potęgują artystyczny odbiór stylizacji Izy. Sara towarzysząca naszej Perełce na zdjęciu  zdecydowała się na nie rzucającą się w oczy obróżkę ;)
laura

Wisienką na torcie w dzisiejszym Street Look’u jest Laura. Pochodzi z Katowic i jest studentką filozofii na Uniwersytecie Śląskim. Jeżeli chodzi o ubrania to ceni w nich jakość wykonania. Najlepsze formy to minimalistyczne zestawienia.
Zazwyczaj ubiera się w sieciówkach – Zara, choć uwielbia second handy.

U Laury zachwyciło mnie właśnie to minimalistyczne zestawienie, nie bez potrzeby się mawia, że każda kobieta w szafie powinna mieć biały T-shirt i jeansy. Całość może wygląda jakby od niechcenia, jednak myślę, że look Laury jak najbardziej przemyślany. Miejskiemu szyku atutu dodaje wielka torba, kalosze (obiekt westchnień każdej fashionistki), a także mało widoczny, księżycowy naszyjnik.

Pozdrawiam,
Dagmara Gdala

 

 

Wasze opinie

 1. jan pisze:

  Kasia prześlioczna ! aż musiałem komentarz napisać (:

 2. Daria pisze:

  Iza – dobra decyzja na zdjęcie ;) wyróżnia się, a jej strój mówi o jej osobowości !

 3. VogueEVA pisze:

  Laura najbardziej przypadła mi do gustu, świetna inicjatywa dziewczyny! :) Jestem zachwycona! Ja przy okazji moich kilku najnowszych postów będę promować ciekawe miejsca, ale w Gliwicach :)

 4. Isabelle pisze:

  Na widok Hunterów Laury zielenieję z zazdrości ;)